Odbijaki pneumatyczne i armatki powietrzne

ODBIJAKI PNEUMATYCZNE

Odbijaki pneumatyczne są to urządzenia, które służą do udrażniania ciągów transportowych na zakładach przemysłowych. Montowane są na poszyciach zbiorników, silosów, rurociągów, zsypów zsuwni, bądzi innych urządzeń transportujących materiały sypkie. Specjalnie dedykowane korpusy, które zapewniają wysoką odporność na korozję w warunkach przemysłowych, możliwość stosowania w górnictwie oraz przemyśle spożywczym to tylko niektóre z zalet, które wyróżniają odbijaki firmy Demetrix w porównaniu z konkurencją. Cechuje je także niskie zużycie powietrza, cicha praca w zakresie poniżej 85 dB, regulacja siły oraz możliwość wyboru pomiędzy pojedynczym, a seryjnym uderzeniem.

Właściwości urządzenia:
– Wysoka siła uderzenia
– Bezobsługowość
– Niskie zużycie powietrza
– Cicha praca poniżejj 85 dB
– Regulacja siły uderzenia
– Możliwość zmiany częstotliwości uderzeń w trybie pojedynczym oraz seryjnym

Parametry urządzenia:
– Impuls siły na uderzenie: od 1 do 83 [N*s]– Siła wymuszająca: od 10 do 325 [N]– Zużycie powietrza: 0,5 – 2,0 [l/min]– Praca urządzenia w instalacji pneumatycznej
– Zakres pracy ciśnienia: 3,5 – 7 bar

Zastosowanie w przemyśle:
– Udrażnianie przesypów, silosów, rurociągów i innych poprzez usuwanie zawiesi przylegaących do ścianek, dzięki podawanemu impulsowi.

PNEUMOZDMUCHIWACZE

Pneumozdmuchiwacze są to urządzenia, które służą do udrażniania ciągów transportowych na zakładach przemysłowych. Montowane są na poszyciach zbiorników, silosów, rurociągów, zsypów zsuwni, bądzi innych urządzeń transportujących materiały sypkie. Armatki powietrzne wyposażone są w nowoczesny zawór tłokowy szybkiego spustu „Dynamic”. Mogą pracować w temperaturze od -40 do 100 st. C, z maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniem 12 bar. Czynnikiem roboczym może być powietrze lub azot. Pneumozdmuchiwacze wyposażone są w dysze kierunkowe, które poprzez odpowiednio zabudowany króciec naprowadzają skumulowane uderzenie sprężonego powietrza w miejsce docelowe, zwiększając skuteczność przepływu materiału w ciągach transportowych.